Naše hodnoty

My v zpivnice.sk veríme, že dedičstvo vinárstva u nás je bohatstvom, ktoré treba rozvíjať

Vinohradníctvo a výroba vína u nás siaha až do keltských čias. Máme jedinečné podmienky na pestovanie viniča a naše vína dosahujú špičkovú kvalitu. Každá oblasť, každý hon vnášajú do našich vín jedinečný odtlačok a robia ich nezameniteľnými.  

My v zpivnice.sk veríme, že malí vinári sú nositeľmi tradície vinárstva u nás.

Veľké vinárstva robia kvalitné víno. Chuť tohto vína je však zväčša neosobná a predvídateľná. Často je zbavené chuťových odtieňov špecifických pre oblasť pôvodu hrozna, tzv. terroir. Na druhej strane malí vinári nechávajú vo svojich vínach vyniknúť genius loci oblasti. V ich vínach sa odráža starostlivosť o výsledný produkt a láska, ktorú doň vkladajú. Máme aj vinárstva, ktoré vyrábajú svoje produkty na bio úrovni. Ochutnávka vín z malých vinárstiev je napínavým hľadaním a objavovaním drahokamov, o ktorých vie iba málokto.

My v zpivnice.sk veríme, že víno od našich vinárov by malo byť ľahko dostupné cez internetový obchod.

Po celom Slovensku vyrába víno niekoľko stoviek vinárov. Cez internet sú širokej verejnosti ľahko dostupné produkty iba hŕstky z nich. Väčšina malých vinárov svoje vína na internete nepredáva. Ak chcete ochutnať ich víno, musíte sa postaviť a ísť. Či už priamo k vinárovi do pivnice, na ich ochutnávkovú akciu alebo musíte presne vedieť, v ktorej vinotéke predávajú ich víno.

My v zpivnice.sk veríme, že víno od našich malých vinárov by sa malo na internete predávať za rovnakú cenu, ako u vinára v pivnici.

Vína slovenských vinárov sa v internetových vinotékach predávajú až o 40% drahšie ako u vinára v pivnici. Znižuje to konkurencieschopnosť našich vín voči tým zahraničným. Portál zpivnice.sk odstráňuje baréru medzi našimi malými vinármi a ich zákazníkmi spôsobenú vysokými maržami obchodníkov tým, že obchádza medzičlánky predaja.

My v zpivnice.sk  podporujeme komunitu malých vinárov na Slovensku a dostávame ich vína bližšie k zákazníkom.

Podporujeme malých vinárov tým, že im bezplatne vytvoríme a poskytneme ich e-shop na našom portáli a zastrešíme internetovú propagáciu. To všetko za nízku províziu z predaja, s ktorej výškou vinári štandardne počítajú pri svojej cenotvorbe. Na druhej strane prinášame ľuďom ich vína priamo domov, bez toho aby museli vstať a ísť kamkoľvek. Náš záväzok je, že budeme našu ponuku stále rozširovať o malých vinárov z celého Slovenska. Rovnako budeme stále zlepšovať zákaznícku skúsenosť na základe vašej spätnej väzby.